Ostali sportovi

Odbojkaši Srbije pobjedom otvorili EP

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobjedu protiv Belgije sa 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20) u prvoj utakmice grupe A Evropskog prvenstva.

Srbija je odlično ušla u meč i prvi set dobila ubjedljivo, da bi dobru igru nastavili u drugom, ali je pad uslijedio u trećem setu koji je Belgija osvojila i smanjila rezultat.

Četvrti set Srbija je zaigrala znatno angažovanije u odnosu na treći i zasluženo osvojila prva tri boda u grupi.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Uroš Kovačević sa 28 poena.

U grupi A se još pored Srbije i Belgije nalaze Poljska, Ukrajina, Grčka i Portugal, a u šesnaestinu finala će se plasirati prve četiri ekipe iz grupe.

Naredni meč odbojkaši Srbije igraju u petak protiv Ukrajine, a meč je na programu od 20:30 časova.