Ostali sportovi

Odbojkaši Srbije razbili vicešampiona na startu EP

Odbojkaši Srbije ostvarili su pobjedu u prvom meču Evropskog prvenstva sa 3-0 u setovima protiv Njemačke.

"Orlovi" su pobjedom počeli Grupu B Evropskog prvenstva, po setovima 25:21, 25:17, 25:15.

Na debiju u zvaničnim mečevima selektora Slobodana Kovača Srbija je izgledala odlično, protiv uvijek neugodne Njemačke.

Od samog početka Srbija je vodila i tokom cijelog meča formalno gostujući sastav nije imao prednost, nijedanput.

Meč su dobro otvorili Atanasijević, Podraščanin i Kovačević i brzo je bilo 11:7 u prvom setu.

Nijemci su se koliko-toliko držali do kraja prvog seta, održavali minus od "samo" tri poena, ali do kraja seta nijednom nisu ozbiljno priprijetili.

Ruben Šot je održavao Nijemce u egalu tokom prvog seta, koji su prišli na 10:9. Ipak, ubrzo je uslijedio dobar servis Jovovića, te par fenomenalnih blokova Srbije.

"Orlovi" su otišli na 17:13, dodatno uvećali seriju, a onda nastavili da igraju fenomenalno do kraja drugog seta.

Odličnu igru iz drugog dijela prvog seta prenijela je Srbija u treći. Lepršavo je izgledala ekipa Slobodana Kovača i maltene sve je funkcionisalo protiv nimalo naivnog protivnika, protiv vicešampiona Evrope.

Nijemci su uspjeli da uhvate Srbiju na "spavanju" i približe se na 16:14, ali su do kraja meča osvojili tek jedan poen od narednih deset i pretrpjeli ubjedljiv poraz.

"Orlovi" naredni meč igraju protiv Slovačke, u nedjelju 15. septembra od 18.30, dok se Nijemci sastaju sa Belgijom u subotu.