Ostali sportovi

Odbojkašice Јedinstva osvojile Kup Republike Srpske

Odbojkašice brčanskog Јedinstva odbranile su titulu pobjednika Kupa Republike Srpske.

U finalnom meču koji je odigran u Banjaluci savladali su BL Volej sa 3:0 po setovima.

Deveti put u klupskoj istoriji, a 15. put zaredom, odbojkašice Bimal Јedinstva osvojile su Kup Republike Srpske.

Brčanke su večeras u Banjaluci, u finalu, savladali domaćina turnira - Banjaluka Volej sa 3:0 u setovima.

Prva dva seta, Bimal Јedinstvo je lako riješilo u svojum korist, 25:18 i 25:15, a prava drama viđena je u trećem setu.

Naime, Banjalučanke su imale tri set lopte i vođstvo od 24-21, ipak ekipa iz Brčkog je osvojila pet uzastopnih poena, dobila set 26:24, i riješila meč u svoju korist.

U timu BL Voleja, žale za propuštenim prilikama u trećem setu, ali i prioznaju da su gošće, ipak, u ovom trenutku kvalitetniji sastav.

Domaćini su se potrudili da ambijent u finalu i uslovi budu na najvišem nivou, od posebne podloge do led displeja. Zadovoljni i u odbojkaškom savezu Srpske.

Bimal Јedinstvo i BL Volej, sada se okreću nastupima na evropskoj sceni. Brčanke će u srijedu gostovati češkom Olomucu u revanšu šesnaestine finala CEV Kupa, dok će Banjaluka volej dočekati zagrebačku Mladost.