Ostali sportovi

Pet medalja za Laktaše na Državnom prvenstvu u Bihaću

Prethodnog vikenda u Bihaću je održano je Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u kik boksu u disciplinama ful kontakst i kik lajt.

Na samom prvenstvu nastupilo je 47 klubova i 240 takmičara.

Kik bokseri Laktaša osvojili su ukupno pet medalja, od toga dva zlata, srebro i dvije bronze.

Aleksa Brborović postao je šampion BiH i najbolji senior u kategoriji preko 94 kilograma u disciplini kick lajt. Minja Kodžo šampion je BiH u kategorija preko 91 kg u disciplini ful kontakt.

Teodora Brkić okitila se titulom viceprvakinje BiH (+47 kg, kik lakt), a Zare Đurđević bio je treći (-37 kg kik lajt). Nataša Ratković osvojila je takođe bronzu (-60 kg, kik lajt).

Trener Igor Grbić ističe da je ovo odličan rezultat novo iskustvo za mlade takmičare, te odskočna daska za nastavak takmičarske godine.