Predsjednik Fudbalskog kluba Crvena zvezda Dragan Stojković Piksi u petka je podnio ostavku na tu funkciju.
Piksi će, kako prenose srbijanski mediji, preuzieti čelnu funkciju u svom bivšem klubu, japanskoj Nagoji. On bi u Japanu za izdašnu svotu trebalo da preuzme funkciju direktora kluba. Stojković u Nagoji ima status legende, a jedna tribina stadiona se zove `Piksi`. Bio je na čelu Crvene zvezde od 2005, kada je na mjestu predsjednika kluba naslijedio Dragana Džajića.
Kako se navodi, novi predsjednik Zvezde trebalo bi da bude Toplica Spasojević, sportski biznismen, osnivač i predsjednik ITM grupe.
Mediji prenose da Stojković u četvrtak nakon povratka u Beograd iz Pariza nije dao obrazloženje za ovakvu odluku i da ga njegovi najbliži saradnici već dugo ubjeđuju da promijeni odluku i ostane u Zvezdi.
Užurbano i ćutke, Stojković je prošao pored malobrojne grupe novinara na beogradskom aerodromu u petak oko podne. Prvi čovjek Crvene zvezde po povratku iz Pariza nije bio raspoložen da daje bilo kakve izjave u vezi sa svojim daljim angažmanom u najtrofejnijem srpskom klubu.
Stojkovića je na aerodromu `Nikola Tesla` sačekao sportski direktor `crveno-bijelih` Stevan - Dika Stojanović i njih dvojica su se zajedno u službenom vozilu uputili ka stadionu Crvene zvezde, gdje je sinoć trebalo da bude održana sjednica Upravnog odbora kluba, na kojoj je Stojković trebalo da objaviti svoju odluku.
Do ove situacije u Zvezdi došlo je samo nekoliko dana nakon kulminacije Stojkovićevog sukoba s vrhom Fudbalskog saveza Srbije i dvije nedjelje pred veliki meč na `Marakani` između prvaka Srbije i Bajerna u Ligi UEFA. Pod vođstvom Dragana Stojkovića `crveno-bijeli` su u posljednje dvije godine osvojili dvije duple krune i bili nadomak ulaska u Ligu šampiona, a trenutno su učesnici Lige UEFA.
Pojedini srpski mediji objavili su u petak da ključni razlog njegovog odlaska ipak predstavlja neslaganje s Markom Miškovićem, jednim od glavnih finansijera kluba.
Iako su se u medijima pojavile priče da bi predsjednik FS Srbije Zvezdan Terzić mogao da dođe na čelo Crvene zvezde, on je to demantovao.
''Nemam ambicije da postanem predsednik Zvezde. Svi moji planovi vezani su isključivo za Fudbalski savez Srbije'', rekao je Terzić.