MOSKVA - Portparol predsjednika Rusije Vladimira Putina izjavio je danas da će Rusija učiniti sve što je u njenoj moći da ubijedi Međunarodni olimpijski komitet (MOK) da sačuva rvanje u olimpijskom programu.
Prema ruskim medijima, portparol ruskog predsjednika Dmitroj Peskov rekao je da će Rusija raditi sa MOK-om na pronalaženju rješenja da rvanje sačuva mjesto u olimpijskoj porodici.
Izvršni komitet MOK-a preporučio je prošle nedjelje da se rvanje isključi iz olimpijskog programa 2020, što je naišlo na veliko negodovanje u Rusiji, čiji su rvači, uključujući i sovjetski period, osvojili ukupno 77 zlatnih medalja.
Konačnu odluku o tome da li će rvanje biti isključeno, MOK će donijeti na Skupštini u Buenos Airesu, u septembru.