Ostali sportovi

Razgovori i sa Emirom Spahićem

Samir ŠIŠIĆ

Fuad Muzurović, selektor fudbalske "A" reprezentacije BiH, planira odlazak u Rusiju, gdje bi, između ostalih, trebalo da razgovara i s Emirom Spahićem o njegovom eventualnom povratku u državni tim.

Spahić je zajedno sa još 12 saigrača iz nacionalnog tima (Zlatan Bajramović, Kenan Hasagić, Saša Papac...) u oktobru prošle godine potpisao ultimativno pismo, u kojem su tražili da članovi tročlanog predsjedništva i direktor Ahmed Pašalić podnesu ostavke ili oni neće igrati za reprezentaciju. Većina njih, a među njim i Sapahić, ostali su dosljedni svojim stavovima, te nisu igrali u tri posljednja kvalifikaciona meča protiv Norveške, Turske i Malte.

Međutim, Spahić je nedavno izjavio da u Dubrovniku očekuje selektora Muzurovića, a tema razgovora trebalo bi da bude njegov povratak u `A` tim. Ipak, tada do sastanka nije došlo...

`Nisam se čuo sa Spahićem i nismo dogovorali sastanak u Dubrovniku`, decidan je Muzurović.

Ipak, selektor našeg nacionalnog tima naglašava da se ne odriče kvalitetnih reprezentativaca.

`Svim dobronamjernim i kvalitetnim igračima vrata reprezentacije su otvorena. U skorijoj budućnosti planiram odlazak u Rusiju, gdje ću posjetiti Elvira Rahimića, Branislava Krunića, Ajdina Maksumića, Vuleta Trivunovića i Dragana Blatnjaka. Takođe, vjerovatno ću se u Moskvi sastati i sa Spahićem i otvoreno ćemo razgovarati o svemu, pa i o njegovom povratku u reprezentaciju`, naglasio je Muzurović, dodavši:

`Planiram da se u Rusiji vidim i sa Eldinom Jakupovićem, kojem je UEFA `zabranila` nastup za naš tim. Žao mi je što smo izgubili mladog i perspektivnog golmana.`

Hasagić između Gaziantepa i `Fenera`

Kenan Hasagić, bivši prvi golman fudbalske `A` reprezentacije BiH, danas bi trebalo da odluči da li će ostati u Gaziantepsporu ili će karijeru nastaviti u slavnom Fenerbahčeu. On će danas otputovati u Istanbul, gdje bi konačno trebalo da riješi svoj status.

`Postoji kontakti s Fenerbahčeom, ali dvije stvari koče realizaciju transfera. Prva je što Gaziantepspor traži obeštećenje od milion i 750.000 eura, a druga veliki broj stranaca u `Feneru`. Postoji opcija da uzmem tursko državljanstvo. Za dobijanje pasoša potreban je boravak u Turskoj od pet godina, a ja sam već četiri i po godine u ovoj zemlji`, kaže Hasagić.

Trenutno jedan od najboljih bh. golmana propustio je početak priprema Gaziantepspora.

`U najgorem slučaju ostaću još pola godine u Gaziantepu, jer mi tada ističe ugovor, i biću slobodan igrač. Međutim, problem je u tome što ne znam da li će do tada Fenerbahče pronaći golmana. Ponude kakvu sam dobio od slavnog turskog kluba rijetke su i šteta bi bila da sada sve propadne`, naglasio je Hasagić.

Fatih Terim, selektor reprezentacije Turske, prilikom prošlomjesečnog boravka u našoj zemlji u razgovoru za `Nezavisne novine` naglasio je da je Hasagić trenutno najbolji golman u toj zemlji. Na pitanje da li se uzimanjem turskog pasoša definitivno odriče reprezentacije BiH, Hasagić je kratko odgovorio:

`BiH je moja zemlja i sumnjam da bih ikada obukao dres bilo koje druge reprezentacije. Spletom okolnosti trenutno ne nosim plavo-žuti dres, ali se nikada ne odričem svoje domovine.`

Najčitanije