Ostali sportovi

Roj Kin: Srediću Fergusona

Agencije

Menadžer Sanderlenda, nekada legendarni kapiten Mančester junajteda Roj Kin, koji je nakon jedne sezone u Prvoj diviziji ponovo vratio "crne mačke" u "Premijer" ligu, poručio je bivšem šefu Aleksu Fergusonu da se dobro čuva jer će sve učiniti da ga porazi u međusobnim duelima naredne sezone.

`Jedva čekam gostovanja u sljedećoj sezoni. Naravno, poseban osećaj će biti na 'Old Trafordu', ali vjerujem da će biti zanimljivo i na drugim stadionima. Ukratko, želim da dobijemo sve premijerligaše`, rekao je Irac i dodao da njegov tim nema namjeru da se bori samo za opstanak.

`Naši navijači žele mnogo više od borbe za opstanak. Ako budem imao pristojan budžet za pojačanja, a zasad smo u pregovorima da dobijem oko 30 miliona funti, uvjeren sam da ćemo ostaviti dublji trag. Naravno, neće biti lako, ali pogledajte Bolton ove sezone`, naglasio je Kin.

Kin je preuzeo Sanderlend na inicijativu bivšeg reprezentativca Irske Najala Kvina, koji obavlja funkciju direktora kluba.

`Kada sam dolazio tim je bio na samom dnu tabele. Razgovarao sam sa Najalom i on mi je rekao da momci imaju veliki potencijal. To je bio jedan od razloga preuzimanja ekipe, a osim toga - veliki sam kockar. Od tada, mnogo smo popravili igru i sigurno zasluženo idemo u 'Premijer' ligu. Sada mi je lakše jer mi fudbal više nije najvažnija stvar u životu. Nije ni druga najvažnija. To mi pomaže u ovom poslu. Dok sam profesionalno igrao, stalno mi se sve vrtilo oko fudbala, pa sam često upadao u nevolje s protivnicima, trenerima i navijačima`, rekao je Kin i naglasio da je ogromnu pomoć i podršku dobio od porodice.

`Osim porodice ništa nije tako važno, a kamoli fudbal`, zaključio je Kin.

Najčitanije