Ostali sportovi

Srpkinje slabo krenule pa pregazile Finsku na startu EP

Odbojkašice Srbije ubjedljivo su pobedile Finsku 3-0 (25:17, 25:15, 25:17) na startu Evropskog prvenstva.

"Orlice" su nakon sporog otvaranja meča pokazale klasu i poslale poruku glavnim izazivačima na evropski tron.

Srbija za dva dana igra protiv selekcije Bugarske, biće to mnogo veći izazov za srpske odbojkašice.

Srpsku selekciju je do pobjede predvodila Ana Bjelica sa 10 poena, osam je osvojila Silvija Popović, dok je šest dodala Tijana Bošković sa ograničenom minutažom na parketu.

Najefikasnija igračica na meču bila je Finkinja Pia Korhonen sa 10 poena, a najbolje ju je pratila Ros Helena Lakonen sa šest.

Nisu Srpkinje najbolje počele meč, motivisana Finska se dobro branila i odlično napadala, te je povela 4:0 i 8:4.

Međutim, tada se bude naše odbojkašice, predvođene Boškovićevom, Mihajlovićevom i Veljkovićevom prave seriju 8:0 za preokret na 12:8.

Finska uspijeva da se primakne na 13:11 i 14:12, nakon čega je uslijedila nova serija Srpkinja 4:0 za 18:12 nakon čega su rutinski privele prvi set kraju – 25:17.

Nisu popustile odbojkašice Srbije nakon laganog osvajanja prvog seta, nastavljaju u istom ritmu i otvaraju drugi set sa 4:0.

Finkinje nisu mogle da pariraju Srpkinjama, koje pojačavaju tempo i povećavaju razliku na 12:4.

"Orlice" na zadovoljstvo selektora Terzića nastavljaju da "grizu" za svaki poen pa još ubjedljivije od prvog osvajaju drugi set u Ankari – 25:15.

Finkinje su "pokazale zube" na startu trećeg seta, dobro su parirale u prvoj trećini seta – 8:8.

U završnici je selektor Terzić pružio šansu i najmlađim reprezentativkama koje koriste šansu i potvrđuju ubjedljivu pobjedu – 25:17.

Naredni meč Srbija igra u nedjelju protiv Bugarske, dan kasnije sa Francuskom, potom protiv Grčke 28. avgusta, a sve ove utakmice počeće u 16 časova po našem vremenu.

U posljednjem kolu, u derbiju grupe, Srbija će igrati protiv domaćina Turske, 29. avgusta od 18.30 časova.Tada Srpkinje pojačavaju ritam i mini-serijom za 11:8 "prelamaju" meč jer brzo stižu do 15:10 nakon čega rival više nije mogao da uzvrati.