Ostali sportovi

Turci na Tušnju

D. Skokić

Mlade reprezentacije BiH i Turske u utorak će od 17 sati na stadionu "Tušanj" u Tuzli odmjeriti snage u sklopu priprema za predstojeće kvalifikacione susrete. Riječ je o prvoj poslijeratnoj međunarodnoj utakmici reprezentativnog karaktera koja će biti odigrana u Tuzli, te stoga ne čudi veliko interesovanje za meč.

"Susret s Turcima će početi nogometaši koji su iznijeli teret utakmica s Italijom i Velsom. Nedostaje nam Anes Haurdić, tako da imam jednu dilemu u napadu. Kada je riječ o reprezentaciji Turske, znam da igraju čvrst nogomet i da je prekid igre njihova jača strana. No, mi ćemo učiniti sve da se što bolje uigramo pred predstojeći kvalifikacioni meč s Mađarima", kazao je selektor reprezentacije BiH Branimir Tulić.

Kada je riječ o reprezentaciji Turske, na kormilu je ponovo Rašid Četin, koji je u prvom mandatu sedam godina kormilario mladom reprezentacijom.

"Utakmica će biti bez pretjeranog stresa, a u takvim okolnostima se mogu probati određene varijante. Bitno je da se niko ne povrijedi, a ubijeđen sam kako će gledatelji imati šta za vidjeti", kaže Četin.

Najčitanije