Ostali sportovi

U Banjaluci otvoren biciklistički kamp

U Banjaluci otvoren biciklistički kamp
U Banjaluci otvoren biciklistički kamp
M.P.

Prvi biciklistički kamp za dječake i djevojčice od 12 do 17 godina otvoren je u subotu u Banjaluci, a trajaće do 15. septembra.

"Uz ovakve mlade bicikliste nema straha za budćnost ovog sporta u RS i BiH. U kampu je više od 20 biciklista iz Bihaća, Zenice, Sanskog Mosta, Gradačca, Bosanske Krupe i Banjaluke, a sa njima rade renomirani treniri poput Radomira Pavlovića, profesora biciklizma iz Srbije, i Anela Delića, selektora BiH. Takođe, biće održana predvanja o pravilnoj ishrani, zdravstvenoj zaštiti, a imaćemo i nekoliko kontrolnih trka", rekao je Vladimir Kuvalja, direktor Biciklističkog saveza BiH.

Otvaranju kampa u banjalučkom motelu "Dragana" prisustvovao je Žil Rolan, ambasador Francuske u BiH, koji će se polaznicima kampa pridružiti sutra u vožnji. Kamp je udruženi projekat Biciklističkog saveza BiH, Evropske biciklsitičke unije i kompanije ITERA, a podršku su dali Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS i grad Banjaluka. Polaznici besplatno pohađaju kurs, a na poklon su dobili opremu.

Najčitanije