Ostali sportovi

Učestvuje oko 60 takmičara

M.P.

Otvoreno prvenstvo grada Banjaluka u kajaku i kanuu na divljim vodama disciplina spust biće održano u subotu na rijeci Vrbas.

Trka, koja će biti održana u sklopu obilježavanja Dana Banjaluke, ujedno će biti i izborna trka za reprezentaciju BiH u kategorijama juniora i seniora.

"Očekujemo između 60 i 70 učesnika iz 11 klubova Srbije, Hrvatske i BiH. Takmičenje će biti izuzetno jako, a nastupiće najbolji kajakaši i kanuisti iz pomenutih država. Nadamo se da će naši takmičari biti uspješni, jer nam je to bitno ne samo zbog OP, već i zbog toga što je ovo izborna trka za reprezentaciju", rekla je Daniela Radovanović-Prpić, portparol Kajak-kanu kluba Vrbas, koji je sa Rafting klubom Kanjon i Kajakaškim savezom BiH organizator takmičenja.

Trka će biti održana na stazi dugoj pet kilometara. Start je u kanjonu Tijesno u 10 časova, a proglašenje pobjednika i dodjela medalja u 16 časova u Karanovcu u Rafting klubu Kanjon. Nakon takmičenja Kanjon će organizovati regatu za učesnike OP.

Rafting klub Kanjon će u nedjelju organizovati promotivnu regatu povodom Dana Banjaluke za ljubitelje raftinga i prijatelje kluba. Start je u 12 časova u Karanovcu, a cilj kod Kastela.

Najčitanije