Ostali sportovi

Uspjeh iz Rima nada za Peking

V. Radenović

U nastojanju da ostvari normu za nastup na Olimpijskim igrama 2008. godine u Pekingu, Amel Mekić, džudo reprezentativac BiH, u narednih godinu dana nastupit će na još 12 kvalifikacijskih turnira.

To uključuje i nastup na Svjetskom prvenstvu u septembru u Brazilu, te Evropskom prvenstvu u aprilu naredne godine u Lisabonu.

`Nakon osvojenog trećeg mjesta na Svjetskom kupu održanom prošlog vikenda u Italiji, opravdano je da se nadam dobrim rezultatima i na narednim velikim takmičenjima. Bronza iz Rima donijela mi je prvih dvadeset bodova, a normu će ostavriti devet takmičara koji na na kraju sakupe najviše bodova. Postoji i drugi način na putu do norme, a to je osvajanje plasmana među prvih pet na SP`, rekao je Mekić.

U Džudo savezu BiH očekuju i veću podršku vladajućih institucija, kako se u budućnosti ne bi ponavaljala situacija da takmičar na Svjetski kup putuje bez pratnje trenera kao u Rimu.

Najčitanije