Ostali sportovi

Veče glamura i sporta

Samir Šišić

Osmi tradicionalni Izbor najboljih sportista BiH održan je u utorak naveče u sarajevskom hotelu "Holidej in", a zamjerki na veče glamura i sporta na sportsko-zabavni spektakl nisu imali ni najveći kritičari.

Definitivno, svečana manifestacija proglašenja najboljih među najboljima postala je centralni događaj posljednjeg mjeseca u godini sa posebnim mjestom u sportskom kalendaru. Tako je bilo i ovog utorka. Ponovo su na jednom mjestu bili svi najbolji. Imena onih koji su proslavljali našu zemlju širom planete izgovorena su u 90 minuta zvaničnog programa, koji su, osim 500 zvanica u kongresnoj dvorani, pratili i milioni ljudi uz TV prijemnike.

Manifestacija je i ove godine okupila gotovo sve eminentne sportiste, sportske radnike, ali i ljude iz političkog vrha BiH, koji su došli da proslave i uveličaju uspjehe našeg sporta u godini na izmaku. Bar na trenutak, zaboravljeni su svi problemi koji tište našu zemlju, a bilo je lijepo na jednom mjestu vidjeti predstavnike iz svih sportova, svih političkih struktura i opcija, te ljude svih nacija, koji su zajedno imali isti cilj - pozdraviti šampione. I to je još jedan dokaz da sport ruši sve barijere i sve granice, te spaja ljude.

Zaista je zadovoljstvo i uživanje organizovati događaj na kojem je teško čuti tešku riječ, i na kojem vlada potpuno opuštena i svečana atmosfera. Upravo je zbog toga ovih dana bilo lijepo biti dio Izbora najboljeg sportiste naše zemlje, ma ko na kraju pobijedio. A pobijedio je sport.

Memnun Hadžić, Lusija Kimani, RK Bosna SO, Almedin Fetahović, Miralem Pjanić, Vedad Ibišević, reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci, Adnan Manko, Brankica Mihajlović i Nadir Čolpa zasluženo su ponijeli titule u svojim konkurencijama. Vjerovatno ima i onih koji su smatrali da mjesto na vrhu pripada njima, ali na tronu ima mjesta samo za jednog!

Najčitanije