Ostali sportovi

Velika pobjeda bh. odbojkašica na startu kvalifikacija za EP

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH pobjedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Bh. odbojkašice su danas u Letoniji koja je domaćin prvog od dva turnira u okviru prvog kola grupe F savladale Sloveniju sa 3:0 i već sada napravile veliki korak ka istorijskom plasmanu na Evrovolej.

Tako je fenomenalan debi na klupi „zmajica“ imao Stevan Ljubičić koji je za kratko vrijeme napravio dobar posao. Njegove izabranice odigrale su sjajan meč, posebno je bilo uzbudljivo u prvom setu koji je pripao bh. timu sa 25:23, u drugom su nešto lakše došle do seta (25:20), dok je treći završen rezultatom 26:24.

Najzapaženija u pobjedničkoj ekipi bila je kapitenka Edina Begić sa 21 poenom. Već sutra bh. dame igraju protiv Češke, dok će u trećem kolu odmjeriti snage sa Letonijom. Potom će se sve selekcije uputiti ka Zenici koja je domaćin drugog turnira (14.-16. maj). Plasman na EP osiguraće po dvije prvoplasirane reprezentacije.