Ne žalim za onim što sam postigao u karijeri, ali da mogu nešto da promijenim, otišao bih u madridski Real, rekao je vezista Mančester Sitija Patrik Vijera.
Francuz priznaje da je dobio ponudu iz Madrida krajem sezone 2004/05. nakon što je devet godina proveo u Arsenalu.
"Bilo je jako komplikovano u Realu. Preplašilo me potcjenjivanje Kloda Makelelea, pa sam mislio da se takvo što ne bi dogodilo i meni", rekao je Vijera koji je umjesto Reala izabrao Juventus s kojim je odbranio titulu Serije A.
Ljubav je nakon samo jedne sezone "pukla" jer je Juventus zbog afere namještanja utakmica izbačen u Seriju B. Vijera je za 9,5 miliona evra prešao u redove Intera.
"Kad mi je Arsen Venger rekao da se Juventus interesuje za mene pitao me što želim da napravim. Shvatio sam to kao da me se želi riješiti", zaključio je Vijera.