Ostali sportovi

Vučić ugostio zlatne odbojkašice

BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ugostio je danas žensku odbojkašku reprezentaciju Srbije, koja je u nedjelju, na Evropskom prvenstvu u Turskoj osvojila zlatnu medalju i odbranila titulu evropskog šampiona.

Predsjednik je zlatne odbojkašice, stručni štab i predstavnike Saveza primio u zgradi Predsjedništva na Andrićevom vencu.

Vučić je čestitao odbojkašicama osvajanje zlatne medalje i poručio im da su uspjele u tome da ženska odbojka postane jedna od naših uzdanica.

Kako je primjetio, ljudi u Srbiji su navijali svim srcem, a prenos finalne utakmice oborio je sve rekordne gledanosti.

Odbojkašice Srbije osvojile su zlatnu medalju i ponovo je postale šampionke Evrope, pošto su u nedjelju u finalu Evropskog prvenstva pobijedile domaću selekciju Turske 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25,15:13).

Izabranice Zorana Tezić odbranile su titulu osvojenu prije dvije godine na EP u Azerbejdžanu i Gruziji, osvojivši ukupno trećo zlato za Srbiju na prevenstvima Starog kontinenta.

Srbija je šampionat završila bez ijednog poraza, a ova generacija srpskih odbojkašica igrala je finala na poslednja tri velika takmičenja: na Olimpijskim igrama (2016), Evropskom prvenstvu (2017) i Svetskom šampionatu (2018).

Nove-stare evropske šampionke sinoć je dočeko hiljade ljudi ispred Skupštine Beograda.

Izlazak zlatnih djevojaka na balkon gradske skupštine prisutni su pozdravili gromoglasnim aplauzom, nakon čega je uslijedila himna Srbije i vatromet.

Uz pjesmu "Pukni zoro", odbojkašice su sa okupljenima proslavile evropsko zlato.