Austrija nastavlja da pravi čuda na rukometnom Euru

Rukometaši Austrije pobijedili su Mađarsku u prvoj utakmici glavne faze Evropskog prvenstva rezultatom 31:30.

Junak pobjede je bio Mikola Bilik koji je postigao gol na 30 sekundi do kraja i to kada je njegov tim imao igrača manje.

Austrija je poslije ove pobjede došla do trećeg boda u ovoj novoj grupi i tako ostaje u konkurenciji da se nađe u polufinalu ili izbori se za olimpijske kvalifikacije.

Najbolji kod Austrije je bio Bilik sa osam golova, Huteček i Veber su postigli po šest, dok je Vagner četiri puta zatresao mrežu Mađara.

U redovima ekipe Ćeme Rodrigesa, po četiri gol su postigli Ančin, Banhidi, Lekai i Rošta.

Mađari su ostali na dva boda ali i dalje imaju šanse i za polufinale, kao i za olimpijske kvalifikacije.

Očekivano smo gledali jednu neizvjesnu utakmicu, koju su Mađari bolje otvorili i u prvom dijelu igre imali i prednost od četiri gola razlike.

Uspjeli su Austrijanci da se konsoliduju i na poluvrijeme odu sa rezultatskim egalom.

To im je dalo krila da u nastavku utakmice odigraju mnogo bolje, iako je Mađarska i dalje imala prednost, Austrija nije dozvolila da se rival pobjegne i na polovini drugog dijela meča dođe prvi put do prednosti.

Od tad pa do kraja meća smo gledali rezultatsku klackalicu, gdje su na kraju Australijanci preko Bilika došli do velike pobjede koja ih ostavlja u konkurenciji za plasman u polufinale.

Austrija će u sljedećoj utakmici igrati protiv domaćina Njemačke, dok Mađarima slijedi okršaj sa Hrvatima.