Rukomet

Borac počinje pripreme

N.N.

Rukometaši banjalučkog Borca danas će početi pripreme za nova iskušenja na domaćoj, ali i evropskoj sceni.

Prvi dio priprema sedam dana Banjalučani će provesti u gradu na Vrbasu, a nakon toga slijedi put na Taru, gdje će biti do 9. avgusta.

Vicešampion BiH je tokom ljetne pauze pretrpio određene promjene, pa tako dres Borca više neće nositi Milovan Pavlović, Aleksandar Škorić, Bojan Unčanin i Vladimir Vranješ.

Ipak, Uprava kluba povukla je poteze i dovedena su pojačanja u vidu Aleksandra Međedovića, koji se vraća iz Norveške, te rukometaša Bosne iz Visokog Faruka Halilbegovioća.

U ekipu se nakon duge pauze vraća i Marko Panić, koji je propustio cijelu sezonu zbog povrede koljena.

"Borac uvijek teži trofejima i visokim plasmanima. Ipak, trofeje ne možemo obećati, ali možemo da ćemo se boriti za njih svim snagama. Uprava kluba, zajedno sa stručnim štabom, napravila je plan pojačanja i sa zadovoljstvom mogu da kažem da smo ostvarili zacrtano Sa dva nova igrača mnogo smo jači po lijevom krilu i to nam daje određenu nadu da možda možemo da se uspješno borimo na više frontova", rekao je Boris Đogo, direktor banjalučkog premijerligaša i dodao:

"Kup EHF je zahtjevno takmičenje, a ništa lakše neće biti ni u Premijer ligi BiH i Kupu. Sarajevska Bosna je ponovo najveći favorit, ali nećemo se predati unaprijed. Želimo bolji rezultat u odnosu na prošlu sezonu i težićemo da u Kupu odemo korak dalje".

Borac će u kontrolnim utakmicama odmjeriti snage sa Bosnom (V) i Čelikom, a biće učesnik ovogodišnjeg izdanja "TV turnira šampiona" u Doboju. U septembru ih očekuje nastup u 1. kolu EHF kupa, a protivnik im je holandski Euroteh.

Najčitanije