Rukomet

Borac preuzeo vrh, čeka se Izviđač

Rukometaši Borca ostvarili su veoma važnu pobjedu u 25. kolu Premijer lige BiH s kojom su bar privremeno zasjeli na vrh tabele.

Banjalučani su slavili u Trebinju nad ekipom Leotara od 28:25. Izabranici Veselina Vujovića susret su prelomili u drugom poluvremenu. Nakon 10 minuta nastavka došli su do tri gola prednosti, 20:17. U narednih pet minuta Banjalučani su udvostručili prednost i već tada riješili pitanje pobjednika (24:18). Najefikasniji u redovima gostiju bili su Vlado Draganić sa šest pogodaka, po tri su dodali Saša Puljizović i Aleksandar Milićević.

Dobojska Sloga je remijem protiv Maglaja (30:30) ispala iz trke sa vodećim dvojcem, dok se za iznenađenje kola pobrinula Krivaja koja je u posljednjim sekundama odnijela pobjedu iz Gračanice. Rezultati 25. kola: Leotar – Borac 25:28, Maglaj – Sloga D. 30:30, Derventa – Sloboda 26:40, Gračanica – Krivaja 28:29, Lokomotiva – Sloga G.V. 22:30, Vogošća – Iskra 31:21, Slavija – Bosna 0:10, Izviđač – Konjuh (igra se u nedjelju).

Poredak: Borac 42, Izviđač 41 (-1), Sloga D. 37, Sloboda 34…