Federer samljeo Italijana za četvrtfinale Vimbldona

Švajcarski teniser Rodžer Federer obezbijedio je četvrtfinale Vimbldona, pobjedom nad Italijanom Lorencom Sonegom.

Osmostruki šampion ovog turnira je do trijumfa stigao poslije tri seta, 7:5, 6:4, 6:2, posle dva časa i 13 minuta igre.

Legendarni Švajcarac je dokazao da je ovo njegov omiljeni turnir, a u prilog tome govori podatak da nikada nije izgubio u ovoj rundi takmičenja (17-0).

Rodžer je problema na ovom meču imao praktično samo u završnici prvog seta, kada je iskoristio samouništenje Sonega po povratku na teren poslije pauze zbog kiše i zatvaranja krova.

Lakše je disao u drugom setu, dok je u trećem u potpunosti kontrolisao situaciju, a bilo je prostora i za egzibicione elemente.

Start meča je bio relativno miran, serveri sigurni, ali sve je to trajalo do sredine prvog seta.

Tada je, u petom gemu, Federer prvi pritisnuo servis rivala, ali i propustio tri brejk lopte.

Nije mnogo čekao na nove tri, i to zaredom, iskoristio je drugu i prišao korak vođstvu u setovima.

Neočekivano, u posljednjem trenutku, Sonego je uzvratio slavnom protivniku ribrejkom, gemom, koji je osvojio bez izgubljenog poena.

Maratonski, 11. gem bio je u toku, kada je počela kiša, te je zbog toga meč bio prekinut na oko petnaestak minuta, dok se krov nije pojavio na Centralnom terenu.

Po povratku na teren, Sonego je odmah odservirao duplu servis grešku, te tako dopustio novi brejk.

Federer se još jednom suočavao sa brejk loptama u prvom setu, ali je to ovoga puta prebrodio i priveo ovaj dio igre kraju.

Početak drugog seta bio je sličan prvom, s tim što je Federer u petom gemu napravio brejk. Bio je to jedini, ali dovoljan da se duplira prednost u setovima.

Treći set nije mogao bolje da počne za Švajcarca, odmah je iskoristio brejk loptu, da bi servis Italijanu oduzeo i u trećem gemu.

Tada je postalo jasno da će osmostruki šampion Vimbldona stići do rutinske pobjede i četvrtfinala.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Danil Medvedev – Hurbert Hurkač. Taj meč je prekinut zbog kiše i biće nastavljen u utorak.