Hrvatska izgubila od Islanda pa ispala sa EP

Rukometaši Hrvatske izgubili su od Islanda u meču 4. kola druge runde Evropskog prvenstva sa 35:30 i tako se oprostili od plasmana u polufinale.

Hrvatska je odigrala dobro prvo poluvrijeme nakon kojeg je imala prednost od 18:16.

Međutim, uslijedio je pad igre u nastavku što su Islanđani i više nego dobro iskoristili. Na 15 minuta do kraja Island je napravio seriju od 6:0 i prelomio meč u svoju korist.

Hrvatska je bila skoro sedam minuta bez gola, a Island je na krilima serije došao do 31:25 osam minuta prije kraja meča, što je bilo nedostižno za izabranike selektora Gorana Perkovca.

Najefikasniji u Islandu bio je Bjarki Elison (Elisson) sa osam golova, dok su Aron Palmarson (Aaron Palmarsson) i Odin Rikardson dodali po šest. Golman Bjorgvin Gustavson je imao 12 odbrana.

Kod Hrvatske je najefikasniji bio Marin Jelinić sa šest golova, a po četiri su dodali Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić, Zvonimir Srna, Luka Lovre Klarica i Veron Načinović.