Izviđač u derbiju bolji od Borca

Rukometaši Izviđača nadomak su titule šampiona BiH jer su danas u derbiju 27. kola Premijer lige BiH porazili Borac M:tel sa 30:26. Do kraja šampionata su ostala još tri kola a ekipa iz Ljubuškog je lider na tabeli sa dva boda više od Banjalučana.

Susret su bolje otvorili domaći koji su nakon pet minuta imali dva gola prednosti (3:1) dok su gosti loše ušli u ovaj važan okršaj postigavši tek jedan gol za devet minuta igre. U 14. minutu prednost "skauta" porasla je na četiri gola (7:4) ali je uslijedio dgovor gostiju koji u 25. minutu izjednačili (9:9). Na odmor se otišlo sa dva gola prednosti Izviđača (13:11) a nastavak meča donio je furioznu igru Borca koji je napravio preokret i u 41. minutu je za goste bilo 20:15. Deset minuta kasnije rezultat je opet bio izjednačen (24:24). U posljednih pet minuta Izviđač je ušao sa golom prednosti a pobjendik je odlučen u 58. minutu kada je domaći tim stigao do 28:25 a onda i do konačnih 30:26.

Rezultati: Sloga (GV/U) – Konjuh 25:23, Lokomotiva – Sloga 28:40, Maglaj – Krivaja 30:27, Derventa – Iskra 34:36, Gračanica – Bosna 25:20, Vogošća – Slavija 10:0, Izviđač – Borac 30:26. U toku: Leotar – Sloboda.

Poredak: Izviđač 46 bodova, Borac 44. Sloga 41.