Rukomet

Još jedno iznenađenje na EP, Portugal pregazio Švedsku

Rukometaši Portugala pobijedili su Švedsku u Malmeu 35:25 u utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva.

Portugalci su došli do dva gola prednosti, ali su se Šveđani brzo vratili i izjednačili na 2:2. Međutim, nesmotrenost i dvije izgubljene lopte Šveđana preokrenule su još jednom rezultat u korist Portugala.

Sredinom drugog dijela Portugalci su imali sedam golova razlike (24:17), a Šveđani se nisu snašli pred domaćom publikom.

Švedska se u nastavku dobro držala, ali raspoloženi Portuglaci ponovo su počeli pogađati mrežu protivnika. U 53. minuti imali su čak devet golova prednosti (29:20) i tada je bilo jasno ko je pobjednik ovog meča.

Portugalci će igrati s Islandom, koji ima dva uzastopna poraza, dok će se Šveđani igrati protiv Norveške.