Kataru triler s Argentinom, Hrvatska ostala u životu

Rukometaši Katara pobijedili su Argentinu 26:25 na Svjetskom prvenstvu i unijeli dramu u grupi u kojoj je Hrvaska.

Imala je Argentina "meč loptu", ali je propustila istorijsku šansu u utakmici u kojoj je imala u 38. minutu četiri gola prednosti.

Tako je Hrvatska ostala u igri za četvrtfinale i mora da pobijedi Dansku od 20.30 kako bi izborila četvrtfinale.

Takođe, Katar je zadržao šansu da prođe i sada mora da navija da svjetski šampion Danska savlada Hrvate, dok su "gaučosti" najveći gubitnici.

U posljednjih nekoliko minuta stao je napad Argentini, Abidi se razbranio i Katar je preko Kapotea i Frankisa napravio veliki preokret.

Posljednji napad imali su Argentinci za remi i plasman među osam najboljih, ali je Abidi zaustavio šut iz velike daljine i obradovao šampiona Azije.

Frankis je dao osam golova, po šest Madadi i Kapote, a po tri Sasi i Benali.

Kod Argentine je sedam puta pogodio Pisaro, jedan manje Moskarelo, a četiri Baroneto.

U borbi za prvo mjesto grupe 1, Španija je savladala Mađarsku 36:28.

Španci su sve vrijeme diktirali tempo i lako osigurali čelnu poziciju, poslije čega su izabrali Norvežane u četvrtfinalu.

Najefikasniji je bio Sole sa osam golova, jedan manje je dao Gomes, a četiri Makeda.

Kod Mađara je Balog dao šest, Đori pet, a Sunajko četiri.

Mađarska će u borbi za polufinale ići na Francusku.