Rukomet

Makedonija lako s Japanom, Angola šokirala Katar

Rukometaši Makedonije pobijedili su u prvom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva selekciju Japana rezultatom 38:29.

Početak meča nije donio očekivanu dominaciju Makedonaca i tek su se polovinom prvog poluvremena uspjeli izdvojiti na pet golova razlike (10:5). S istom prednošću se otišlo i na odmor.

U nastavku meča Makedonci su održavali prednost, a na kraju su dodali gas i još uvjerljivije savladali slabašne Japance.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kiril Lazarov s osam pogodaka, a sedam je dodao Dejan Manasko. Jin Vatanabe je bio najbolji kod Japanaca s pet pogodaka.

Angola je priredila prvorazredno iznenađenje u prvom kolu Svjetskog prvenstva budući da su pobijedili favorizovani Katar rezultatom 24:23.

Rome Hebo je bio najbolji kod Angolaca sa sedam golova, dok je Alaedine Berašed postigao najviše za Katar - šest.