Rukomet

Ministarstvo ne može dati 100.000 KM za ŽRK Borac

Ministarstvo ne može dati 100.000 KM za ŽRK Borac
Ministarstvo ne može dati 100.000 KM za ŽRK Borac
Maja Predragović

Nada Tešanović, ministar za porodicu, omladinu i sport u Vladi Republike Srpske, sastaće se naredne sedmice s predstavnicima Ženskog rukometnog kluba Borac kako bi razgovarali o izlasku bh. šampionki na međunarodnu scenu.

Banjalučanke, koje su osvojile šestu uzastopnu titulu prvakinja Bosne i Hercegovine, naredne sezone bi trebalo da igraju Kup EHF, a da li će se to desiti zavisi isključivo od novca. Svima u Borcu je želja da igraju Kup EHF i da dočekaju proljeće u evropskom takmičenju, a procjena je da im je za to potrebno oko 100.000 konvertibilnih maraka.

"Sljedeće sedmice će na sastanak u Ministarstvo doći predstavnici Borca. Razgovaraćemo o tome da li klub treba da igra evropsko takmičenje. Od odluke kluba će zavisiti kako ćemo se dalje ponašati, ali ja ću učiniti sve što je u mojoj moći, odnosno u okviru mogućnosti Ministarstva, da pomognem ukoliko oni odluče da igraju. I dok sam ja bila predsjednik ŽRK Borac odlazak u Evropu je bio problem, s obzirom na to da su potrebna velika sredstva. Ono što je sigurno jeste da Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport ne može da snosi sve troškove, ali vidjećemo koliko im možemo pomoći ako odluče da igraju Kup EHF", rekla je Tešanovićeva.

Osim u Ministarstvu za porodicu, omladinu i sport, predstavnici Borca ovih dana očekuju sastanak sa čelnicima grada Banjaluka.

"Treba da vidimo da li ćemo imati njihovu podršku i u kojoj mjeri, jer želimo da grad i državu dostojno predstavljamo u evropskom takmičenju", rekla je Verica Čivčić, predsjednica Borca, prije dva dana.

Najčitanije