Mira i Borac sigurni

Rukometašice Mire pobijedile su Zrinjski u derbiju šestog kola Premijer lige BiH sa 25:18 (13:13), tako da iz šest utakmica imaju isto toliko pobjeda.

Gošće iz Mostara su u prvom dijelu utakmice u dva navrata imale tri gola prednosti (8:5, 12:9), a u 47. minutu su vodile sa 17:16. U nastavku je odbrana domaćih profunkcionisala. Na golu je odlična bila Anita Kosić (ukupno 17 odbrana), a Mira je i u napadu bila dobra, pa je serijom 9:0 riješila pitanje pobjednika. U timu iz Prijedora najefikasnije su bile Milica Vlahović sa 11 golova i Nevena Lukač sa četiri. Sanja Sulejmanagić je za Zrinjski postigla šest golova, a Blaženka Pandža je imala 12 odbrana.

"Utakmica je opravdala epitet derbija. Malo smo opuštenije ušli u meč protiv kvalitetnog rivala, koji je dokazao da se do ovog kola s pravom nalazio na drugom mjestu, ali u drugom poluvremenu odličnom odbranom smo polako povećavli prednost. Na nama je da nastavimo kontinuitet dobrih igara i, nadamo se, stignemo do titule jesenjeg prvaka", rekao je Milan Marinović, trener Mire.

Drugoplasirani Borac je na svom terenu savladao Goražde sa 31:18 (19:08), a do pete uzastopne pobjede predvodila ga je Renata Rajilić sa osam golova. Na drugoj strani najefikasnije su bile Mersiha Sarajlić sa osam golova i Amina Odžaković sa šest. Rezultati ostalih utakmica: Živinice - Ljubuški HUM 31:32 (17:17), Ilidža - Knežopoljka 39:24 (22:7), Katarina - Hrasnica 48:27 (25:11), Lokomotiva - Jedinstvo 30:26 (19:11). Poredak: 1. Mira 18, 2. Borac 15, 3. Katarina 15, 4. Zrinjski12, 5. Ljubuški HUM 11, 6. Ilidža 10, 7. Jedinstvo 7, 8. Živinice 4, 9. Hrasnica 4, 10. Goražde 3, 11. Lokomotiva 3, 12. Knežopoljka 0.