Rukomet

Njemačka rutinski razbila Crnu Goru

U susretu 1. kola grupe C na Evropskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj branilac naslova Njemačka je u Zagrebu ubjedljivo svladala Crnu Goru sa 32-19 (17-9).

Meč je praktično bio riješen već sredinom prvoga poluvremena kada su Nijemci uspjelo od 11. do 21. minute napraviti seriju od 9-0 kojom su se odvojili na velikih 13-3. U nastavku utakmice razlika je u nekoliko navrata iznosila i 14 golova (28-14, 31-17, 32-18), da bi završilo s njemačkom prednosti od 13 pogodaka.

Uwe Gensheimer je s devet golova bio najefikasniji kod Njemačke, dok je Vladan Lipovina postigao sedam pogodaka za Crnu Goru, prenosi HINA.

Od 19.30 sati u zagrebačkoj Areni sastat će se Slovenija i Makedonija.