Norvežani izbacili Švedsku s Eura

Norveški rukometaši pobijedili su domaćina Švedsku 23:20 i nisu dopustili nikakvo iznenađenje u Malme Areni. Švedska je izgubila priključak već na polovini prvog poluvremena i od tada nije ozbiljnije zaprijetila.

Norveška je u drugom poluvremenu imala i šest golova prednosti, a najbliže što su se Šveđani uspjeli vratiti je na -2, dvije minute prije kraja susreta.

S ovom pobjedom, izabranici Kristijana Bergea došli su na korak od polufinala Eura. Još uvijek nisu matematički osigurali samu završnicu turnira dok je Švedska ovim porazom ostala bez izgleda za ulazak u borbi za odličja.

Najbolji u crvenim redovima bio je Sander Sagosen s osam golova i pet asistencija dok je žuto-plave predvodio Lukas Pelas s pet pogodaka. Zanimljivo, Pelas je sve golove postigao u drugom poluvremenu, vukao je Švedsku koliko je mogao, ali dalje od ovog konačnog rezultata nije išlo.

Norvežani su u cijeloj utakmici izgubili samo pet lopti, a ovom pobjedom čvrsto su zauzeli prvo mjesto grupe 2 sa šest bodova.