Novi poraz rukometaša Srbije

Rukometaši Srbije doživjeli su novi poraz na EURO 2018, bolja od "Orlova" u Splitu bila je i Švedska – 30:25 (16:10).

Srbija je kao i u prvom meču sa Hrvatskom igrala slabo u odbrani u prvom poluvremenum, Šveđani su lako probijali defanzivnu liniju, a imali su i sjajnog Apelgrena na golu, pa su sa 4:3 ekspresno stigli do 8:3 poslije prvih deset minuta, i tu prednost su zadržali do pauze.

U drugom dijelu su "Orlovi" zaigrali brže u napadu, uspijevali su da pariraju Šveđanima, pritom je i Cupara odlično branio, ali su srpski rukometašu propustali ključne šanse za povratak u meč.

Golovima Ilića i Đorđića Srbija smanjuje na 23:21 pred posljednjih deset minuta, nakon čega Šveđani dobijaju dva isključenja u roku od osam sekundi. Međutim, Đorđić pravi faul u napadu sa dva igrača više, dok s druge strane Skandinavci uspijevaju da stvore "višak" i golom Tolbringa stavljaju tačku na meč.

U drugom susretu u grupi A od 20.30 sati igraju Hrvatska i Island, koji su ostvarili pobjede u prvom kolu.

Francuzi su u prvom meču drugog kola B-grupe pobijedili Austriju sa 33:26. Zahvaljujući drugoj pobjedi aktuelni prvaci svijeta su kolo prije kraja osigurali plasman u narednu rundu takmičenja.

U drugom meču u grupi od 20.30 igraju Norveška i Bjelorusija.