"Osice" propustile prvu meč loptu

Rukometašice Borca propustile su veliku priliku da praktički riješe prvenstvo nekoliko kola prije kraja.

Banjalučanke su u derbiju 17. kola na domaćem terenu poražene od ekipe Hadžića (24:28), koja se sada lideru na tabeli približila na samo jedan bod. Iako se na poluvremenu činilo da će "osice" doći do sigurne pobjede (14:10), u nastavku su gošće režirale veliki preokret i tako uvele prvenstvo u neizvjesnu završnicu. Sjajna u redovima gošći bila je Edina Demić sa sedam golova, gol manje dodale su Maja Knezović, Lana Lončar i Adna Halebić. Kod domaćih Anđela Stojanović je postigla sedam golova. Borac je ostao prvi, i dalje drži sve u svojim rukama, ali do kraja sezone više nema prava na kiks. U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Goražde - Grude 21:33, Jedinstvo - Zrinjski 25:24, Knežopoljka - Mira 27:34, Katarina - Izviđač 28:31. Poredak: Borac 27, Hadžići 26, Grude 24, Krivaja 22, Mira 16…

U konkurenciji rukometaša dobojska Sloga je stigla do bitnih bodova protiv Vogošće (31:25), koji su je ostavili u borbi sa Izviđačem i Borcem. Domaće su do pobjede vodili sjajni golman Milutin Bogdanović, koji je sakupio 15 odbrana, te Marko Perović sa devet golova, dok su po pet dodali Vladan Đurđević, Borislav Stanković i Arsenije Bubić. Rezultati 22. kola: Konjuh - Iskra 32:27, Krivaja - Bosna 37:31, Sloga Doboj - Vogošća 31:25, Sloga G.V. - Derventa 36:25, Lokomotiva - Leotar 24:36, Sloboda - Slavija 10:0. Ranije su igrali Izviđač - Maglaj (31:32). Juče: Borac - Gračanica. Poredak: Izviđač 37, Sloga D. 34, Borac 34 (-1), Sloboda 30, Gračanica 28…