Rukometaši BiH savladali Sloveniju

Rukometna reprezentacija BiH večeras je u prepunoj dvorani u Cazinu savladala selekciju Slovenije rezultatom 27:26 i tako izvjesno izborila plasman na Evropsko prvenstvo koje se u januaru naredne godine igra u Njemačkoj.

Nekoliko hiljada gledalaca moglo je uživati u sjajnom rukometu i vrlo neizvijesnom meču od prve do posljednje minute, na kraju kojeg su slavili "Zmajevi".

U početku susreta se igralo gol za gol, nakon čega je uslijedio blagi pad u igri bh. rukometaša što Slovenci koriste.

Ipak, u nastavku su izabranici Irfana Smajlagića smanjili broj grešaka i povezali svoje redove za plus četiri u 20. minuti.

Slovenci se do kraja prvog dijela igre ipak uspijevaju vratiti i na poluvrijeme se ide poravnanjem - 15:15.

U nastavku manje-više ista slika na terenu.

Rukometaši BiH su do kraja uspjeli doći do pobjede nad respektabilnom reprezentacijom kakva je Slovenija.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Senjamin Burić sa sedam i Vlado Draganić sa šest pogodaka. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Domen Novak sa takođe šest golova.

Za plasman na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj gleda se konačni poredak trećeplasiranih ekipa iz svake od grupa.

Dakle, s ovom pobjedom Slovenije ne postoji teoretska šansa da četiri trećeplasirane ekipe iz drugih grupa prestignu BiH na tabeli.

Međutim, ne može se još uvijek reći da je BiH zvanično na EURO-u, jer se još uvijek ne zna koje će reprezentacije biti trećeplasirane.

Kvalifikacije će "Zmajevi" završiti u nedjelju duelom protiv Crne Gore na gostovanju, ali više dileme nema, u Podgoricu mogu putovati rasterećeni, prenosi "Klix".