Rukometaši Sjeverne Makedonije u drugoj fazi Svjetskog prvenstva

Rukometaši Sjeverne Makedonije pobijedili su u trećem kolu Svjetskog prvenstva na krilima iskusnog Kirila Lazarova selekciju Čilea rezultatom 32:29 i tako su se plasirali u narednu fazu.

Međutim, na putu do ovog uspjeha Makedonci su se dosta napatili jer su vrlo dobri Čileanci čak imali prednost na poluvremenu (17:16).

Makedonci su ipak u nastavku meča pokazali kvalitet i sjajnom igrom u odbrani došli do preokreta i pobjede.

Do trijumfa ih je vodio 40-godišnji Lazarov koji je ponovo briljirao sa osam postignutih golova. Kosteski i Pesevski su takođe dali svoj doprinos sa po pet golova. Sa druge strane, Čileanci su imali samo šest strijelaca, a od toga njih četvorica su postigli 27 od 29 pogodaka.

Najbolji je bio Salinas s devet pogodaka.

Iz ove grupe su se plasirali dalje još Švedska i Egipat koji će danas takođe igrati međusobni duel.

U još jednoj završenoj utakmici danas, Rusi su savladali Južnu Koreju rezultatom 30:26.