Slovenija pobijedila Crnu Goru i izborila drugi krug u Hrvatskoj

Crnogorski rukometaši poraženi su od Slovenije 28:19 u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i oprostili su se od kontinentalnog šampionata.

Poslije neuspjeha u mečevima sa Njemačkom i Makedonijom, tim Crne Gore večeras je samo u prvom dijelu bio ravnopravan rival timu Veselina Vujovića.

Crna Gora je dobro igrala igrala u uvodnih 30 minuta, a na kraju poluvremena Miloš Vujović promašio je zicer za izjednačenje.

U nastavku je na terenu postojala samo Slovenija, koja je na kraju upisala ubjedljivu pobjedu.

Crnogorci ni na četvrtom Evropskom prvenstvu nisu uspjeli da upišu prvi trijumf, pa će za sljedeću priliku morati da sačekaju makar dvije godine.