Šok: Kraj za Francusku

Rukometaši Francuske su iznenađujuće poraženi i u drugoj utakmici Evropskog prvenstva, čime su izgubili šanse za plasman u dalje takmičenje.

Donedavno svjetska rukometna sila je u prvom kolu poražena od Portugala, a u drugom meču je bolja od nje bila selekcija Norveške 28:26.

Takav ishod znači i da Francuska nema više šanse da obezbijedi mjesto u narednoj rundi Evropskog prvenstva.

Francuski tim je gubio tokom prvog poluvremena, ali je uspio da dođe do preokreta i da na odmor ode s minimalnom prednošću.

Ta razlika je porasla na tri gola početkom drugog poluvremena, međutim Norveška je uspjela da se vrati i u 50. minutu je imala dva gola viška.

Pet minuta prije kraja Francuska je imala gol zaostatka, ali nije uspjela da izbjegne drugi poraz i eliminaciju sa Evropskog prvenstva.

U posljednjem kolu Francuska će se sastati sa selekcijom BiH, dok će Norveška i Portugal odmjeriti snage u borbi za prvo mjesto u Grupi D.