Žerar sa 19 odbrana zaustavio Šveđane

Rukometaši Francuske pobijedili su u zagrebačkoj Areni u prvoj utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva u Hrvatskoj selekciju Švedske s rezultatom 23:17.

U prvih deset minuta meča postignuto je svega tri gola najviše zahvaljujući sjajno raspoloženim golmanima. Tek tada bude se Francuzi koji su konstantno povećavali prednost, koja je u jednom trenutku iznosila četiri gola prednosti.

Šveđani se bude u nastavku meča i čak su uspjeli izjednačiti (12:12). Međutim, Francuzi ponovo dodaju gas i do kraja meča su čak uvjerljivo savladali Šveđane.

Najefikasniji kod Francuske bio je Soraindo s pet golova, dok je Mahe postigao četiri. Posebno je raspoložen bio golman Žerar s nevjerovatnih 19 odbrana. Jepson je s četiri gola bio najbolji kod Švedske.

Francuzi sada imaju šest bodova i preuzeli su čelnu poziciju u grupi 1, dok je Švedska pala na treće mjesto s četiri boda.