Sportovi na vodi

A norma za Mešetovića i seniorski rekord BiH za plivače Borca

Na ljetnom Prvenstvu Bosne i Hercegovine u plivanju održanom od 18. do 19. juna na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci plivači Borca ostvarili su veliki uspjeh s ukupno osvojenom 51 medaljom (22 zlatne, 14 srebrnih i 15 bronzanih).

Adi Mešetović ostvario je najvredni rezultat u apsolutnoj kategoriji u disciplini 100 m slobodno 51:33 (763 FINA boda).

Relja Grahovac ostvario je najvredni rezultat u apsolutnoj kategoriji u disciplini 400 m slobodno 4:32.03 (529 FINA boda), dok se Filip Kuruzović u disciplini 400 m slobodno približio 700 FINA bodova, tačnije 691 FINA bod.

Prvog dana prvenstva u štafetama 4x50 m slobodno za muškarce plivači Borca osvojili su prvo mjesto u apsolutnoj, ali i u juniorskoj katagoriji, te treće mjesto u kadetskoj kategorjiji.

Pored toga, najbolji plivač Borca Adi Mešetović je u apsolutnoj štafeti isplivao A normu za Evropsko prvenstvo u Rimu i popravio svoj najbolji rezulatat star četiri godine, koji sada iznosi 23:00.

Drugog dana prvenstva dominacija Borca se nastavila u štafetama 4x50 m mješovito za muškarce.

U apsolutnoj kategoriji oboren je rekord BiH u štafetnom sastavu 1. Filip Kuruzović, 2. Adi Mešetović, 3. Aleksa Đukanović i 4. Marko Babić.

Juniori Borca osvojili su takođe zlato, dok su kadeti Borca osvojili drugo mjesto.