Sportovi na vodi

Crnogorci u četvrtfinalu, zakazan duel sa Italijom

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobjedom protiv Njemačke. Crnogorci su slavili rezultatom 10:5.

Od početka se Crna Gora nametnula kao bolji rival u ovom meču. Prvu četvrtinu je dobila rezultatom 3:1, da bi na odmor otišla uz rezultat 6:3.

Meč je praktično u potpunosti riješen u trećoj četvrtini koju su Crnogorci dobili rezultatom 4:1 i imali su šest velikih golova prednosti.

Ostalo je samo nejasno kojim rezultatom će ovaj meč biti završen.

U četvrtfinalu će Crnoj Gori rival biti Italija. Taj meč je na programu je u petak.

U reprezentaciji Crne Gore najefikasniji je bio Aleksa Ukropina sa tri gola iz pet pokušaja. Dva gola je dao Kanstantin Averka, a po jednom su se u strijelce upisali Miroslav Perković, Marko Mršić, Jovan Vujović, Dušan Matković i Vasilije Radović. Petar Tešanović je imao pet, a Dejan Lazović dvije odbrane.

U redovima Njemačke se istakao Denis Strelecki sa tri gola.