Sportovi na vodi

Hrvatska zakazala polufinale sa Španijom

Vaterpolisti Hrvatske igraće protiv Španije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Južnoj Koreji.

Hrvati su poslije preokreta savladali Njemačku 10:8 u drugom četvrtfinalnom meču u Kvangdžuu.

Nijemci su prvi tim na SP koji je poveo protiv Hrvatske, preokrenuvši u prvoj četvrtini na 2:1, a iako su Hrvati sredinom trećeg perioda imali 7:3, nisu se lako plasirali u polufinale.

Nijemci smanjuju na 7:5 do kraja kvartala, a onda Ćuk kompletira seriju 4:0 za izjednačenje (7:7) u prvom minutu poslednjeg perioda.

Međutim, Joković sa dva uzastopna gola odbija napad rivala i Hrvatska stiže do polufinala gdje će igrati sa Španijom.

"Crvena furija" je u prvom četvrtfinalu savladala podmlađeni tim Srbije 12:9.

Kasnije igraju Mađarska – Australija i Italija – Grčka.