Sportovi na vodi

Hrvatski vaterpolisti "rastavili" Tursku

Vaterpolisti Hrvatske deklasirali su Tursku rezultatom 23:2 u drugom kolu grpne faze Evropskog prvenstva.

"Barakude" su bile neumoljive pa Turskoj nisu dale nikakve šanse. Već u prvoj četvrtini vidjelo se da Turci nemaju šta da traže u ovom meču, jer su Hrvati poveli sa 4:0.

U drugoj dionici "barakude" su dozvolile protivniku da postigne pogodak, ali su postigle sedam, pa je već tada sve bilo riješeno. Za Turke ni treća četvrtina nije bila ništa bolja. Primili su šest, a postigli samo jedan, pa su Hrvatski vaterpolisti u posljednji period ušli sa rezultatom 17:2.

Tu se nisu zaustavili i nastavili su da melju protivnika, postigli još šest golova i sigurno došli do prvog mjesta na tabeli sa dvije pobjede. U prvom kolu su savladali Holandiju sa 15:8, dok je Turska još gore prošla u prvom kolu protiv Grčke koja ih je savladala sa 27:1.