Sportovi na vodi

Lana Pudar četvrta u finalu takmičenja u Barseloni

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u disciplini 100 metara delfin u finalu prestižnog takmičenja Mare Nostrum u Barseloni.

Mlada Mostarka je kroz cilj prošla s vremenom 58.89, a ispred nje su završile Louise Hansson (57.52), Margaret Macneil (57.83) i Katerine Savard (58.77).

Podsjetimo, Lana je juče, takođe u Barseloni, izborila nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

Pobijedila je u utrci delfin na 200 metara s vremenom 2:08.36 te je na taj način ispunila A normu za Olimpijske igre koje će se iduće godine održati u Parizu.

Ujedno je Lana postala prva sportistkinja iz BiH koja je osigurala nastup na Igrama u Parizu.