Sportovi na vodi

Lana Pudar osvojila bronzu na 100 m leptir u kaznju

SARAJEVO - Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju u disciplini 100 leptir na FINA Svjetskom kupu u plivanju u ruskom Kazanju.

Petnaestogodišnja Mostarka u svom trećem finalu na ovom takmičenju uspjela je osvojiti medalju i tako ostvariti istorijski uspjeh bh. sporta

Dionicu je isplivala u vremenu  57.39 sekundi.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Australka  Emma McKeon sa 55.63, dok je druga bila Švicarkinja Maria Ugolkova.

U prva dva finalna nastupa u Kazanju Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u disciplini 200 m leptir, s novim državnim rekordom - 2:08.21, dok je na 50 m leptir bila šesta.