Sportovi na vodi

Olimpijski šampion boluje od raka

Američki plivač Nejtan Ejdrijan (30), osvajač pet zlatnih olimpijskih medalja, otkrio je da boluje od raka testisa, a vjeruje da će se oporaviti i nastupiti na Olimpijskim igrama 2020.

"Život je kao i trka na 100 metara slobodno - težak i brz, tako da ne možete uvijek vidjeti ko je ili šta je iza vas", napisao je Ejdrijan na Instagramu, na kojem je i objavio vijest da je bolestan.

On planira da se nakon prve faze liječenja, za nekoliko sedmica, vrati treninzima.

"Otkrili smo rak u ranoj fazi, počeo sam liječenje i prognoza je dobra. U bazen ću se vratiti za nekoliko sedmica, s ciljem odlaska na Igre u Tokio", napisao je plivač.

On je zlato osvojio na 100 metara slobodno na Igrama 2012, a još četiri zlata je osvojio kao član štafete. Ima još srebro i dvije bronze sa OI, a uspješan je bio i na svjetskim prvenstvima na kojima je osvojio 16 medalja.