Sportovi na vodi

Rekordi Vranješeve i Čeprkala

Branka Vranješ i Mihajlo Čeprkalo, plivači banjalučkog 22. aprila, oborili su četiri bh. rekorda na mitingu "Victoria - Primorje 2014", koji je proteklog vikenda održan u Rijeci.

Vranješeva je oborila seniorski rekord na 200 metara slobodno (2:04.65 minuta) i zauzela treće mjesto u apsolutnoj kategoriji. Čeprkalo je osvojio tri zlatne medalje (400 m slobodno, 200 m slobodno, 200 m mješovito) i bronzu (50 m delfin) u kadetskoj konkurenciji, te oborio tri kadetska rekorda: na 200 m mješovito (2:15.43) i dva puta na 200 m slobodno. U kvalifikacijama je postavio rekord od 1:58.69 minuta, a u finalu je plivao 1:58.12 minuta i zauzeo osmo mjesto u apsolutnoj kategoriji. Dobar nastup imala je i njihova klupska koleginica Jovana Čeprkalo, kao i plivači banjalučkog Olimpa.

Nini Žarković je medalja na 50 metara slobodno izmakla za dvije stotinke, a zauzela je četvrto mjesto s vremenom 27.07 sekundi. Nikola Bjelajac je u kadetskoj konkurenciji bio četvrti na 50 metara slobodno (25.89) i peti na 100 m slobodno sa ličnim rekordom (56.16).