Sportovi na vodi

Šapcu majstorica protiv Zvezde za prvu titulu

​Vaterpolisti Šapca prvi put postali su šampioni Srbije, pošto su u majstorici finalne serije savladali Crvenu zvezdu 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3).

Junak Šapčana bio je Dragoljub Rogač pobedničkim golom 15 sekundi prije kraja za ukupnih 2:1 u seriji i najveći uspjeh u klupskoj istoriji.

Prava drama viđena je u Šapcu, domaćin je imao četiri gola prednosti u trećoj četvrtini, u poslednjoj Zvezda se vratila, izjednačila minut prije kraja preko Dušana Vasića, ali je Rogač pogodio za "duplu krunu" nakon osvajanja i Kupa Srbije.

Meč u Šapcu obilježila je i tuča na tribinama gdje su bili smješteni navijači Zvezde, zbog čega je uslijedio prekid od 15 minuta u finišu prvog poluvremena.