Sportovi na vodi

Srbija slomila otpor Holandije i upisala pobjedu

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobijedila je Holandiju 11:4 (0:1, 3:1, 4:1, 3:0) u poslednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva.

Izabranici Dejana Savića nisu još sto odsto obezbijedili prvo mjesto i plasman u četvrtfinale i zbog toga se očekuje da odmah na startu krenu ofanzivno, prenosi B92.

Aktuelni evropski i olimpijski šampioni neočekivano su se mučili protiv Holanđana, ali su na kraju ipak upisali pobedu. Izabranici Dejana Savića su ovim trijumfom direktan plasman u četvrtfinalu koje je na programu u srijedu.

Srbija će u borbi za polufinale igrati protiv Španije ili Njemačke.

Holanđani su pružili odličan otpor, u trećoj četvrtini su imali i gol prednosti, ali su se onda probudili Prlainović i drugari i u završnici slomili otpor.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio Dušan Mandić sa tri gola, dok su po dva postigli Filipović i Prlainović.

Holandiju je predvodio Lindhut sa dva gola.

Srpski vaterpolisti loše su otvorili utakmicu odigravši najlošiju četvrtinu u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Srbija u prvoj dionici nije uspjela da postigne nijedan gol, na to je primila jedan i poslije prvih osam minuta na semaforu je bilo 0:1.

U drugoj četvrtini su zaigrali bolje, međutim vidjelo se da imaju još dosta prostora za napredak.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 3:2 za Srbiju.

Holandija je u trećoj četvrtini ponovo preokrenula, ali se onda "upalila mašina" koja do kraja meča nije primila nijedan gol.

Razigrali su se Prlainović, Mandić i Filipović i otpor protivnika je slomljen.

U poslednjoj dionici se nije postavljalo pitanje pobjednika i Srbija kao prvoplasirana prolazi u četvrtfinale.