Sportovi na vodi

Vaterpolisti Srbije pobijedili Italiju za peto mjesto na EP

Vaterpolsiti Srbije osvojili su peto mjesto na Evropskom šampionatu u Budimpešti, pošto su danas u meču za plasman pobijedili Italiju 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1).

Izabranici Dejana Savića sjajno su otvorili meč, dobili prvu četvrtinu, ali su Italijani, aktuelni svjetaski šampioni, uzvratili u drugoj i na poluvrijeme otišli sa "plus dva".

Ipak, u nastavku je "proradila" odbrana i olimpijski šampion Srbija je pogotkom Dušana Mandića u finišu došla do pobjede.

U srpskom timu, čije je UNIQA zvanično osiguranje, po dva gola postigli su Filip Filipović i Milan Aleksić, a po jedan Nikola Jakšić, Miloš Chuk, Sava Ranđelović i Mandić.

U finalu od 19 sati igraju Mađarska - Španija, a prethodno se u borbi za treće mjesto sastaju Hrvatska - Crna Gora.