Sportovi na vodi

Zlatna medalja za Kolesnikova i novi svjetski rekord

Ruski plivač Kliment Kolesnikov osvojio je zlatnu medalju na 50 metara leđno na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, uz novi svjetski rekord u toj disciplini.

Kolesnikov je i danas oborio svjetski rekord, a 50 metera leđno u finalnoj trci preplivao je za 23,80 sekundi.

U jučerašnjem polufinalu Kolesnikov je postao prvi plivač koji je 50 metara leđno isplivao za manje od 24 sekunde (23,93 sekunde).

Prethodni svjetski rekord (24 sekunde) takođe je bio u njegovom vlasništvu i bio je na snazi od Evropskog prvenstva 2018. godine u Glazgovu, prenosi "Sportski žurnal".

Srebrnu medalju u današnjem finalu osvojio je Rumun Andrej-Robert Glinta (24,42), dok je bronza pripala Špancu Ugu Gonsalesu de Oliveiri (24,47).

Britanac Adam Piti osvojio je zlato u disciplini 100 metara prsno rezultatom 57,66 sekundi, Italijanka Simona Kvadarela postala je evropska prvakinja na 800 metara slobodno (8:20,23), dok su Francuskinja Mari Vatel i Grkinja Ana Dudunaki podijelile zlato na 100 metara delfin (57,37).

Holanđanka Ranomi Kromoviđojo bila je najbolja u disciplini 50 metara slobodno (23,97), dok je u mješovitoj štafeti četiri puta 200 metara slobodno slavila reprezentacija Velike Britanije (7:26,67).