Srpska teniserka Ana Ivanović nije previše zabrinuta zbog poraza u prvom kolu turnira u Istbornu od Nađe Petrove, već je srećna što će imati više vremena da se pripremi za Vimbldon.
Petrova je u ponedjeljak slavila sa 6:1, 4:6, 6:4. Ivanovićeva je u trećem setu povela sa 4:1, ali to joj nije bilo dovoljno za mirnu završnicu.
"Nisam zabrinuta jer poslednjih godina nisam igrala mnogo mečeva pred Vimbldon. Uzbuđena sam jer mi je preostalo nedelju dana da se pripremim", kratko je rekla Ivanovićeva, nekada najbolja teniserka svijeta, a sada 69. na WTA listi.
U dobar rezultat na Vimbldonu uvjeren je Endi Rodik. Amerikanac je imao problema s povredom članka na nozi zbog čega je predao subotnji polufinalni meč u Kvins klubu, ali kaže da će biti potpuno spreman za treći grend slem turnir sezone, koji počinje 22. juna.
"Biću dobro. Išao sam na preglede, izgleda da je sve u redu i da nije ništa ozbiljno. To su dobre vijesti i nadam se da ću za nekoliko dana biti 100 odsto spreman", rekao je Rodik, šesti igrač svijeta.
Amerikanac je istakao da je dobro što je odigrao bar tri meča u Kvinsu.
"Da sam se povrijedio na početku turnira, ne bih odigrao nijedan meč i to bi bila sasvim drugačija situacija. Tokom godine igramo samo dva turnira na travi i razočaran sam što sam morao da odustanem, ali Vimbldon je prioritet i samo o njemu razmišljam", dodao je Amerikanac, koji je dva puta igrao finale na Vimbldonu.
Rodik, koji je osvojio 27 ATP titula, ove sezone ima 33 pobjede i osam poraza.
"Ovo je vjerovatno najbolji početak sezone u posljednje tri ili četiri godine. Mislim da dobro igram na travi i trebalo bi da ostvarim dobar rezultat na Vimbldonu. Trava mi odgovara pošto na šljaci moram posebno da se prilagodim. Na početku sezone cilj je bio da dobro igram i postižem dobre rezultate i mislim da sam to i uradio. Do sada je odlično, samo moram malo da podignem nivo igre", istakao je Rodik.